OYUNCULARIMIZ
BAYAN MODEL
ERKEK MODEL
ÇOCUK CAST

Ajans

Etiketler: ajans, ajansları, ajansı

Oyunculuk Ajansları

Bildiğiniz gibi ülkemiz dizi sektörü, son yıllarda dünyanın bir çok ülkesindeki kanallara satışı yapılan ve tüm bu ülke kanallarında ilgiyle izlenen dizi yapımları sayesinde oldukça gelişmiş ve sürekli büyümeye devam etmektedir. Bu doğrultuda, yapım kalitesinin artması ve bu dizilerde rol alacak oyuncuların yetişmesi için oyunculuk ajansları büyük rol oynamaktadır. oyunculuk ajansları olarak, başvuru yapan adayların oyunculuk ajansları başvuru formu muzu kullanarak gönderdikleri başvuruları değerlendirme konusunda hassas bir süreç izliyoruz. Bu yüzden başvuruların sonuçlarının gecikmesi söz konusu olabiliyor. Onay gönderilen başvuru adaylarının tümünü bilgilendirme e-postası aracılığı ile ofisimize görüşmeye çağırıyoruz. Bu şekilde uygun adaylara görüşmede gereken zamanı ayırabilmiş oluyoruz.

Devamını Oku

Oyunculuk Eğitimi Veren Ajanslar

Bildiğiniz gibi sinema, ve televizyon dizilerinde oyunculuk yaparak başarılı olmanın yolu iyi bir eğitim sürecinden geçer. Bu eğitimi sağlayabilmek, ajans olarak kariyer yönetmenin dışında geniş çaplı hazırlık ve birikim gerektirdiğinden, ajansımızda oyuncu olmak isteyen adayları yetiştirmek üzere hazırlanmış bir eğitim programı bulunmamaktadır. Bunun yerine, oyuncu adaylarının kariyer planlamalarında etkili olacak olan oyunculuk eğitimini alabilecekleri kurslar, atelyeler ve bire bir oyuncu koçluğu hizmeti veren hocalar ile ilgili danışmanlık ve tavsiyelerle yardımcı olmaya çalışıyoruz.


Bu anlamda tavsiye ettiğimiz, kaliteli eğitim alabileceğiniz, gereksiz masraf ve zaman kaybına uğramamanız için bilgi ve tecrübelerimize dayanarak oluşturduğumuz tavsiye listemizi ajansımızda kayıtlı oyuncu adaylarımız ile paylaşıyoruz.
Devamını Oku

Model Mankenlik Oyunculuk Başvuruları Hakkında

Mankenlik ajanslarımızda bir çok başarılı projeye imza atmış ve avrupa ve amerika başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde modellik tecrübesi edinmiş profesyonel bir kadronun yanında, henüz küçük yaşta keşfettiğimiz ve modellik mankenlik eğitimi programlarımıza katılarak başarılı bir model haline gelmiş bir çok model de bulunmaktadır. Mankenlik başvurusu gerçekleştirmeden önce dikkat ettiğimiz belirli kriterleri sizinle paylaşmak isteriz.


Öncelikle bilmelisiniz ki mankenlik ve modellik yapmanın dünya çapında belli kriterleri bulunsa da bir çok ünlü model aslında bu kriterlere uymaz. Örneğin boy olarak bir model için oldukça kısa sayılabilecek bir çok dünyaca ünlü top modeller bulunmaktadır. Bu yüzden aşağıdaki özellikleri kesinlikle bulunması gereken şartlar gibi değil, bulunması avantaj olacak özellikler şeklinde değerlendirebilirsiniz.

Kadın modellerde aranan özellikler:


Boy
Boy konusunda bir çok farklı örnek bulunsa da genellikle tercih edilen boy araılığı en az 177 cm, en fazla 182 cm şeklindedir. Fakan önceden de belirttiğimiz gibi bu boy standartlarının dışında olan bir çok başarılı model de bulunmaktadır.
Beden
Beden konusunda da standartlar değişkenlik gösteriyor. Genel kabul 34-36 beden aralığında olması gerekir. Fakat bu çalışacağınız bölgeye göre değişebilir. Örneğin bazı ülkelerde model ve mankenlerin kesinlikle 34 beden olması gerekirken, ülkemizde 34 beden modeller o kadar talep görmüyor. Bu beden ölçülerinin ülkelerin alışkanlıkları ve moda ve tekstil markalarının pazar stratejileri ile ilgili farklılıklarından kaynaklanıyor.
Diğer
Bunların dışında, belli standartlar şeklinde tanımlamak mümkün olmasa da bacak boyunun uzun olması, vücuda orantılı ince bir bel ölçüsü, sırt genişliğinin göğüs ölçüsüne orantılı olması gibi modele zerafet ve avantaj katan özellikler de dikkate alınabilir.

Erkek modellerde aranan özellikler:


Boy:
185 cm - 192 cm arası
Jean Bedeni
30-32 arası
Ceket Bedeni
52-54 arası

Mankenlik ajansları sizlere boyunuz veya fiziki özellikleriniz ile ilgili uygun çalışmalara yönlendirilmeniz konusunda kılavuz görevi görür. Size en uygun alanda yetişmeniz ve tecrübe edinmeniz daha başarılı bir modellik ve mankenlik kariyeri edinmeniz açısından önemlidir.

Tüm bunların yanında Türkiye'nin en başarılı mankenlik ajansları olarak, yetiştirmede önceliğimiz her zaman çok okuyan, düşünen ve özellikle görünüşü dışında bir çok etkileyici özelliği bulunan etrafına faydalı modelleri sektöre kazandırmaktır.

modellik ve mankenlik ajansları başvurusu

Cast Ajans

Oyunculuğu bir kariyer ve meslek hedefleyen ve hedefleri doğrultusunda çalışan herkesi değerlendirmek ve yeteneklerini ortaya çıkarma amacıyla tam donanımlı bir cast ajans olarak, tüm adayların oyunculuk ve cast ajans başvuru formu üzerinden gönderdikleri başvuruları titizlikle inceliyoruz. Başvuran adaylar arasından çeşitli kriterlere göre uygun gördüğümüz adayları öncelikle ofisimizde bir ön görüşmeye davet ediyoruz. Bu görüşmede, adayların oyunculuk hedeflerini gerçekleştirmek adına ne kadar çaba sarfedebileceklerini anlamaya ve izlemeleri gereken yöntemler ile ilgili bilgi vermeye çalışıyoruz.

Devamını Oku