OYUNCULARIMIZ
BAYAN MODEL
ERKEK MODEL
ÇOCUK CAST

Model Ajans

MANKEN VE MODELLER

Reima

D. Tarihi: 1998
Boy: 1,80 m
Ölçüler 85/64/94
Göz Rengi Mavi

Simge

D. Tarihi: 1989
Boy: 1,78 m
Ölçüler 85/64/94
Göz Rengi Kahve

Alexandra

D. Tarihi: 1997
Boy: 1,78 m
Ölçüler 99/78/110
Göz Rengi Mavi

Mankenlik Ajansları

Mankenlik ajanslarımızda bir çok başarılı projeye imza atmış ve avrupa ve amerika başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde modellik tecrübesi edinmiş profesyonel bir kadronun yanında, henüz küçük yaşta keşfettiğimiz ve modellik mankenlik eğitimi programlarımıza katılarak başarılı bir model haline gelmiş bir çok model de bulunmaktadır. Mankenlik başvurusu gerçekleştirmeden önce dikkat ettiğimiz belirli kriterleri sizinle paylaşmak isteriz.


Öncelikle bilmelisiniz ki mankenlik ve modellik yapmanın dünya çapında belli kriterleri bulunsa da bir çok ünlü model aslında bu kriterlere uymaz. Örneğin boy olarak bir model için oldukça kısa sayılabilecek bir çok dünyaca ünlü top modeller bulunmaktadır. Bu yüzden aşağıdaki özellikleri kesinlikle bulunması gereken şartlar gibi değil, bulunması avantaj olacak özellikler şeklinde değerlendirebilirsiniz.

Kadın modellerde aranan özellikler:


Boy
Boy konusunda bir çok farklı örnek bulunsa da genellikle tercih edilen boy araılığı en az 177 cm, en fazla 182 cm şeklindedir. Fakan önceden de belirttiğimiz gibi bu boy standartlarının dışında olan bir çok başarılı model de bulunmaktadır.
Beden
Beden konusunda da standartlar değişkenlik gösteriyor. Genel kabul 34-36 beden aralığında olması gerekir. Fakat bu çalışacağınız bölgeye göre değişebilir. Örneğin bazı ülkelerde model ve mankenlerin kesinlikle 34 beden olması gerekirken, ülkemizde 34 beden modeller o kadar talep görmüyor. Bu beden ölçülerinin ülkelerin alışkanlıkları ve moda ve tekstil markalarının pazar stratejileri ile ilgili farklılıklarından kaynaklanıyor.
Diğer
Bunların dışında, belli standartlar şeklinde tanımlamak mümkün olmasa da bacak boyunun uzun olması, vücuda orantılı ince bir bel ölçüsü, sırt genişliğinin göğüs ölçüsüne orantılı olması gibi modele zerafet ve avantaj katan özellikler de dikkate alınabilir.

Erkek modellerde aranan özellikler:


Boy:
185 cm - 192 cm arası
Jean Bedeni
30-32 arası
Ceket Bedeni
52-54 arası

Mankenlik ajansları sizlere boyunuz veya fiziki özellikleriniz ile ilgili uygun çalışmalara yönlendirilmeniz konusunda kılavuz görevi görür. Size en uygun alanda yetişmeniz ve tecrübe edinmeniz daha başarılı bir modellik ve mankenlik kariyeri edinmeniz açısından önemlidir.

Tüm bunların yanında Türkiye'nin en başarılı mankenlik ajansları olarak, yetiştirmede önceliğimiz her zaman çok okuyan, düşünen ve özellikle görünüşü dışında bir çok etkileyici özelliği bulunan etrafına faydalı modelleri sektöre kazandırmaktır.

modellik ve mankenlik ajansları başvurusu